Skip to main content

Nowelizacja ustawy hazardowej przynosi państwu ogromne zyski

Spread the love

Nie bez powodu ustawa o grach hazardowych została znowelizowana oraz zaostrzona. Na efekty ustawy podpisanej w kwietniu nie trzeba było długo czekać – efekty – i to naprawdę gigantyczne – można było zauważyć już we wrześniowych statystykach. Jak się okazuje, strzałem w dziesiątkę są również podatki od wzbogacenia, także zgodne z prawem polskim.

Kwoty nie są małe

Zgodnie z oficjalnymi danymi do kasy państwa trafiła niebagatelna kwota 147, 8 miliona złotych, a kolejna niemała suma – 1,7 miliona złotych – trafiła tam z samych podatków. Najwięcej dochodu jednak, jak się okazuje, przynoszą nakładane przez Krajową Administrację Skarbową kary, których suma za drugi oraz trzeci kwartał roku 2017 wyniosła aż 94 973 869,18 złotych. Kary nakładane były przede wszystkim za działanie niezgodne z ustawą, a więc za uprawianie czy oferowanie gier hazardowych bez posiadania koncesji.

Ograniczenia nielegalnych gier

Ustawa ma za zadanie również znaczące ograniczenie tak zwanej szarej strefy, w której dotychczas nielegalny oraz nieopodatkowany hazard dosłownie kwitł. Na tym polu również widać znaczące postępy. Szara strefa w 2015 roku wynosiła 84 procent, dwa lata później już tylko 62 procent. Tym samym zwiększa się również wartość legalnych gier hazardowych uprawianych przez Internet i dzisiaj jest większa o ponad 1,6 miliarda złotych. Z pewnością w najbliższym czasie dane te będą się jeszcze dynamicznie zmieniać, a zmiany te zawsze warto bacznie obserwować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *