Skip to main content

Pewniaki w zakładach bukmacherskich

Spread the love

Czym są pewne typu bukmacherskie? Czy “pewniaki istnieją”? Skąd je brać? To pierwsze pytania, które pojawiają się przy okazji tematu popularnych “pewniaków”. Są one popularnymi typami, z których korzysta wiele osób. Nie są one jednak do końca 100%-wymi wskazanymi, które zawsze się sprawdzają. Ich bliższe poznanie może dostarczyć nam wiele wiedzy oraz pozwolić spojrzeć na nie w nieco inny sposób. Jak zatem wykorzystywać takie typy i czym one rzeczywiście są? Temat “pewniaków” poruszamy w dalszej części.

Czym są pewne typy bukmacherskie ?

Pewne typy bukmacherskie lub “pewniaki” to typy, które według ich autora z pewnością się sprawdzą i wystąpią w meczu. Mogą one dotyczyć zarówno wyniku końcowego starcia dwóch drużyn, jak i pojedynczego zdarzenia, które ma się pojawić w meczu np. strzelenia gola przez danego zawodnika. Z pewnością jednak sednem “pewniaków” jest to, że mają one na pewno pojawić się w danym meczu. W rzeczywistości w sporcie a w szczególności w zakładach bukmacherskich takich 100% typów po prostu nie ma. Zawsze faworyt może zawieść a przebieg meczu stać się nieprawdopodobny.

Pewnymi typami bukmacherskimi będą wydarzenia, na które kursy są bardzo niskie i wynoszą np. 1, 1 lub 1, 2. Takie kursy odwzorowują wydarzenia, które teoretycznie muszą się wydarzyć. Czasami pewniakami mogą być również kursy nawet w granicach 1, 5 czy 1, 6. Sytuacja taka bierze się najczęściej jednak z błędu lub niedopatrzenia bukmachera zauważonego przez spostrzegawczych graczy. Pewniaki mogą dotyczyć np. meczów FC Barcelony z 3 ligowym amatorskim zespołem zdziesiątkowanym kontuzjami w Pucharze Króla czy pojedynek pierwszego tenisisty w rankingu z rakietą numer 500, którą jest np. pracownik banku grający jedynie dla swojej satysfakcji. Pewne kursy mogą dotyczyć różnych dyscyplin sportowych i wydarzeń pod warunkiem, że jedna z opcji jest niezwykle prawdopodobna i graniczy z pewnością zaistnienia.

Czy “pewniaki” rzeczywiście istnieją?

“Pewniaki”, czyli pewne typy istnieją naprawdę, choć nie są to takie typy, jak wyobraża sobie wiele osób – które sprawdzą się w 100%. Rzeczywiście możemy spotkać się z typami proponowanymi przez wielu doświadczonych graczy czy profesjonalistów, ale nigdy nie ma pewności, że się spełnią w rzeczywistości. Pod określeniem “pewniaków” możemy zatem spotkać bardzo jednoznacznie typy z bardzo wysokim poziomem prawdopodobieństwa. Spotykając je w internecie, widzimy, że istnieją naprawdę i możemy je wyszukiwać oraz sugerować się nimi. Z pewnością typy o bardzo wysokim poziomie prawdopodobieństwa będą publikowane przez wiele osób, ale zawsze należy zakładać, że mogą się nie powieść.

Dlaczego “pewniaki” nie są 100% prognozami?

Pewniaki nie są 100% typami, gdyż sport jest niezwykle nieprzewidywalny i może sprawić wiele niespodzianek. Nawet jeśli jakieś zdarzenie teoretycznie musi się wydarzyć – nagły zwrot akcji może spowodować czyjąś wygraną lub wystąpienie innego zdarzenia. Najlepszym przykładem na to są potknięcia wielkich klubów pokroju Barcelony, przegrane mecze tenisistów, którzy doznali kontuzji w trakcie meczu, załamania pogody czy kuriozalne sytuacje, w których porozumienie się dwóch afrykańskich drużyn w celu pozostania w lidze zaowocowała wynikiem 25:0.

Jak wykorzystać pewne typy?

Pewne typy możemy wykorzystywać na kilka sposobów i zminimalizować ryzyko obstawiania zakładów sportowych. Pierwszym sposobem jest wykorzystywanie ich jako główną strategię gry. Jeśli chcemy grać w ten sposób, wystarczy wybierać najbezpieczniejsze typy i uzyskiwać małe przychody małym ryzykiem. Odpowiednio zarządzając grą i stawkami jesteśmy w stanie wypracowywać regularne zyski. Pewniaki mogą posłużyć nam również za bezpieczny element na kupowanie akumulowanym, gdzie o sukcesie decyduje kilka wydarzeń sportowych, które muszą się spełnić. Ciekawym sposobem na wykorzystywanie pewniaków jest sposób wyszukiwania błędów i niedopatrzeń bukmacherów. Czasami mogą oni nie zareagować na kilka kontuzji lub przeoczyć, że trener wystawił rezerwowy skład, a na konferencji powiedział, że ma inny cel niż zwycięstwo np. trening młodych zawodników. W takich sytuacjach możemy zasugerować się “pewniakami” od bardziej doświadczonych graczy i wybrać pewne typy, które są wynikiem błędu bukmachera. Pewniaki mogą być też przydatne, gdy korzystając z bonusu i musimy obrócić środkami np. dwu lub trzykrotnie. Jeśli w regulaminie nie ma na minimalnego kursu, możemy wykorzystać właśnie pewne typy do obrotu bonusem i jego wypłaty.

Gdzie możemy je znaleźć?

Znając już definicje pewniaków oraz wiedząc, że nie są to wydarzenia, które zdarzą się na 100%, a jedynie są to niezwykle prawdopodobne sytuacje warto również dowiedzieć się, gdzie można je znaleźć. Szukać ich możemy zwłaszcza wtedy gdy chcemy wykorzystywać je do swojej strategii gry i taktyki, ale i także, gdy nie lubimy ryzyka i nie chcę ryzykować porażki na kuponie. Pierwszym miejscem są portale tematyczne i blogi o zakładach bukmacherskich. Są one prowadzone przez profesjonalistów i bardzo często możemy znaleźć w takich miejscach pewne typy na dany dzień, tydzień lub dyscyplinę. Są one wynikiem wnikliwej analizy i zestawienia wszystkich czynników. Jeśli żaden nie przemawia na korzyść słabszej drużyny, osoby prowadzące takie portale prezentują swoje “pewniaki”. Kolejnym miejscem, gdzie możemy szukać takich typów, są specjalne serwisy z płatnymi typami. Przeważnie to zagraniczne witryny, które skupiają profesjonalnych graczy. W zamian za opłatę mamy możliwość pozyskania zarówno normalnych typów, jak i “pewniaków”. Publikowane przez uznanych graczy w branży nabierają jeszcze większej “mocy”, ale i nawet one nie dają 100% gwarancji — o czym trzeba pamiętać. Dobrym miejscem na poszukiwanie pewniaków mogą być też media społecznościowe. Na Facebooku istnieje przykładowo wiele grup, które zrzeszają fanów obstawiania wyników sportowych. W wielu dyskusjach z pewnością znajdziemy kilka pewniaków, które będziemy mogli wykorzystać. Pewniaki możemy również określać samodzielnie na podstawie kursów oraz wiadomość, jakie znajdziemy w internecie. W tym celu wystarczy zebrać kilka najniższych kursów i sprawdzić dokładnie, w jakiej sytuacji jest dana drużyna i czy rzeczywiście kurs np. 1, 1 jest zasłużony. Jeśli stwierdzimy, że naprawdę nie ma żadnej szansy dla drużyny przeciwnej, możemy uznać taki typ za “pewniaka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *